Nákupy z Číny

Při nákupu v internetových obchodech můžeme ušetřit nemalé peníze. Ceny bývají většinou nižší než v kamenných obchodech. Radost z výhodného nákupu nám, ale může pokazit výše poplatku za dopravu. Vyplatí se nám stále ještě nákup zboží?
nákup kabátu
Když si budeme chtít dát práci s hledáním internetových obchodů, které nabízí poštovné zdarma, strávíme u počítače poměrně dost času. V některých případech se nám to vyplatí. Obchody, které nabízí vyzvednutí zboží na uloženkách nebo stanovených odběrných místech nám poskytnou dopravu za přijatelnější cenu na rozdíl od obchodů, které tuto službu nasmlouvanou nemají.
Jistotu, že zboží obdržíte bez platby poštovného, máte u několika portálů, které nabízí dopravu zboží zdarma bez poštovného. Jedná se většinou o zboží dovezené z Číny. Na těchto stránkách najdete zboží všeho druhu od oblečení, bižuterie, potřeb pro zvířata až po elektroniku. Má to ovšem několik nevýhod. Na zboží, které nemá prodejce skladem, můžete čekat i dva měsíce. I reklamace a výměna výrobků je poněkud komplikovaná. Kvalita zboží bude také nejspíš odpovídat prodejní ceně.
Pokud jste se přeci jen rozhodli pro přímý nákup zboží z Číny, přečtěte si recenze a odkazy ne důvěryhodné čínské obchody. Nákupy z Číny se dnes praktikují zcela běžně. Je to jednoduché a příliš se neliší v nákupech na českých e-shopech. Nemusíte se bát ani v případě, že neovládáte žádný cizí jazyk. Na stránkách si můžete vybrat a nastavit češtinu. Můžete si pak přečíst bez problémů popisky ke zboží.
nákup přes mobil
Při výběru zboží si, ale dejte pozor, v jaké cenové relaci produkty vybíráte. Pozor na to, kdy cena za koupený produkt bude vyšší než 22 EUR – je to zhruba 25 USD –  pak by se vám cena zboží navýšila o vyměřené DPH. V případě, že prodejní cena převýší 150 EUR, bude vám kromě DPH ještě vyměřeno CLO a v tomto případě se vám už nákup nejspíš nevyplatí.