Na palubě zakázáno – seznam věcí, které si s sebou nemůžete vzít do letadla

Čeká vás konečně po roce zase letní dovolená, na kterou se nesmírně těšíte? Samo sebou vám to přejeme, navíc vám ale také poskytneme rady, jak na cestování letadlem. Konkrétně hlavně na to, co si s sebou můžete vzít na jeho palubu a co naopak je zcela zakázáno.
odbavení letadla
–          Co si sbalit do příručního zavazadla?
Příruční zavazadlo je termín, který se používá pro menší kufr nebo kabinové zavazadlo či osobní věci a kabelky nebo kabely. Je to zkrátka zavazadlo, které si vezmete s sebou na palubu letiště. Většinou v něm máte osobní věci. Můžete si do něj sbalit nejrůznější tekutiny či gely do objemu jednoho litru, ale musí být v průhledných sáčcích a velice dobře zabezpečeny proti rozlití. Můžete převážet také stravu pro dítě v objemu i nad povolených sto mililitrů, dítě ale nesmí být starší čtyř let.
letištní hala
Nezapomeňte hlásit, že v příručním zavazadle máte stravu pro dítě. Dále s sebou můžete mít léky, a to v tekuté i pevné formě. Ovšem můžete mít v kabele jenom tolik, aby vám to vydrželo po dobu letu, případně věci, které potřebujete zcela bezvýhradně, například roztok k optickým čočkám. Dále můžete přepracovat věci, které jste koupili v obchodech na letišti, ovšem musíte k nim mít účtenku. Smíte u sebe také mít veškerou elektroniku, od laptopů po mobilní telefony a smartphony nebo fotoaparáty, sluchátka nebo přehrávače. Samo sebou vám budou povoleny berle. Potraviny vám budou povoleny, ale pouze pokud neobsahují vodu či jiné tekutiny. Smíte si s sebou vzít skladovací deštník.
cestující letounu
Co byste v příručním zavazadle neměli skladovat?
–          Jakékoliv zbraně, toxické látky, střely, nože či podobné nebezpečné věci
–          Imitace zbraní
–          Kyseliny a žíraviny, jakékoliv jedy nebo materiály, které by mohly být toxické či přenášet infekce nebo virová onemocnění
–          Peroxidy, bělidla, magnety, autobaterie a podobné přístroje
–          Předměty, jejichž součástí je jakákoliv tekutá složka
–          Nevyfouknuté míče (basketbalové, fotbalové, ragbyové)
–          Trekové hole, rybářské pruty