Každý krok se počítá

Chůze jako styl

Chůze se řadí k těm nejzdravějším druhům pohybu vůbec. Je vhodná prakticky pro každého, nezatěžuje klouby jako běh a jde o tělu přirozený druh pohybu. Pokud jde o hubnutí a udržení se v kondici, obecně se mluví o počtu 10 000 kroků za den. Toto číslo je ovšem nutné brát s velkou rezervou a spíše orientačně. Mnohem lepší je sledovat svůj denní počet kroků dlouhodobě a pracovat na jeho zvýšení.
sportovní potřeby

Výběr náramku

Při výběru náramku je nutné zohlednit hned několik kritérií, výběr je totiž opravdu veliký a cena v tomto případě není tak úplně zárukou kvality. Například náramky značky Xiaomi nabízejí vysokou kvalitu za velmi přijatelnou cenu.


·        Funkce – k mání jsou základní modely, které fungují coby klasické krokoměry, ale moderní náramky umějí už mnohem víc. Změří vám dobu spánku, samy rozpoznají chůzi od běhu a dalších druhů pohybu a některé z nich vám dokonce vibracemi oznámí příchozí hovor nebo SMS.


·        Velikost – můžete si také zvolit, jakou podobu by měl váš náramek mít. Preferujete spíš úzký, nenápadný a lehký kroužek, který umožňuje diskrétní nošení, nebo hodinkám podobné provedení, které je navíc i designově poutavé? I tady je nabídka pestrá a každý si může vybrat, co mu sedí nejlépe.


·         Materiál – náramek je zpravidla rozložitelný na kapsli, která je vlastním „mozkem“ náramku, a samotný náramek. Z toho důvodu můžete samozřejmě vlastnit hned několik modelů, které lze jednoduše střídat podle příležitosti. Ke sportu a běžnému nošení jsou určeny náramky z lehkého, potu odolného silikonu, do kanceláře ale můžete mít i skutečně elegantní náramek z kovu a podobně.

Zhodnocení výsledků

Pokud se nerozhodnete pro model, který pouze supluje klasický krokoměr a rovnou vám ukáže, kolik máte aktuálně „našlapáno“, ale zvolíte některou z inteligentních variant, hned na začátku budete vyzváni ke stažení patřičné aplikace.
bosá noha

V závislosti na jejím provedení tak budete mít vždy v mobilu nebo počítači přehledně zpracované výsledky svého snažení. Zpravidla pak pomalu, ale jistě dojde k tomu, že budete cítit nutkání překonávat vlastní cíle a nastavovat si denní limit stále výš. Lze tedy bez přehánění říct, že i jako motivace ke zvýšení pohybové aktivity jsou tyto náramky neocenitelným pomocníkem.